artus

Artus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
ul. M. Skłodowskiej-Curie 75
87-100 Toruń
Sekretariat (tel/fax): 56 645 35 24
email:

Opony a bezpieczeństwo

Polskie społeczeństwo ma dosyć niską świadomość tego, jaki wpływ na bezpieczeństwo jazdy mają opony. Prokuratura nie musi podawać do wiadomości publicznej dokładnych problemów technicznych, które były przyczyną wypadku samochodowego. Dlatego często nie zdajemy sobie sprawy, na jak wiele tych wypadków miał wpływ stan opon w pojazdach. Raport Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) z 2018 r. podaje, że nawet połowa wypadków związanych z niesprawnością techniczną pojazdów może być spowodowana złym stanem opon.

Udostępnione przez:

Dane produktu
Counteract 5 uncji (142g)

Counteract 5 uncji (142g)

Dostawca: Counteract
Numer katalogowy: 16-305

Nowoczesny, elektrostatyczny środek do wyważania kół. Waga - 142 g (5 uncji).


Cena: po zalogowaniu
waga: 0.140 kg
Opis produktu:

Środek zalecany do wyważania kół samochodów ciężarowych oraz terenowych. Bardzo prosta aplikacja dzięki zastosowaniu technologii "bag-in-bag" ("torebka w torebce"). Fabrycznie odmierzoną, zapakowaną w torebkę porcję, po wyjęciu z foliowego opakowania zewnętrznego, wrzuca się do opony w całości. Po napompowaniu koła torebka pęka, uwalniając kuleczki, które rozmieszczają się w oponie pod wpływem drgań i siły odśrodkowej w czasie jazdy.

COUNTERACT, dzięki swym unikalnym właściwościom, łączy w sobie zalety tradycyjnego wyważania ciężarkami z automatyczną samoregulacją, cechującą preparaty stosowane wewnątrz opon. Dzięki wykorzystaniu zjawiska elektrostatyczności, efekt wyważenia utrzymuje się, gdy koło stoi w miejscu kilka godzin, a nawet dni. COUNTERACT to środek ekologiczny, nadający się do wielokrotnego użycia.

Torebki dobieramy do rozmiaru koła według tabeli zastosowań, którą znajdziecie Państwo również na stronie www.counteract.pl lub poprzez wygodny kalkulator

ZALETY ELEKTROSTATYCZNYCH KULECZEK COUNTERACT

Kuleczki do wyważania kół COUNTERACT wyważają kompletny zespół jezdny każdego koła ciężarówki, zarówno ciągnika jak i naczepy i są przy tym bardzo ekonomiczne. Kuleczki COUNTERACT działają przez cały okres życia opony, ponieważ w razie potrzeby automatycznie przesuwają się wewnątrz niej, niwelując wszelkie niewyważenie, czego tradycyjne ciężarki nie potrafią. Kuleczki COUNTERACT:
 
 • Nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu nie podlegają zbrylaniu się.
 • Nie reagują ze stalą, stopami aluminium, gumą ani żadnymi substancjami chemicznymi.
 • Nie rozpadają się na proszek lub pył, który mógłby zanieczyszczać zawory i powodować problemy przy montażu lub demontażu.
 • Nie uszkadzają ochronnej warstwy butylowej opony, ponieważ nie mają ostrych krawędzi.
 • Nie zanieczyszczają otoczenia ołowiem – są zupełnie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.
KORZYŚCI W PORÓWNANIU Z MECHANICZNYM WYWAŻANIEM CIĘŻARKAMI OŁOWIANYMI
 
 • Kuleczki wyważają koło przez cały okres życia opony, ponieważ w razie potrzeby automatycznie przesuwają się wewnątrz niej niwelując wszelkie niewyważenie, czego tradycyjne ciężarki nie potrafią.
 • Kuleczki wyważają kompletne zespoły jezdne samochodów ciężarowych i naczep, a nie tylko oponę z felgą.
 • Są bardziej ekonomiczne. Stosuje się je tylko raz, co jest tańsze niż wielokrotne wyważanie ciężarkami.
 • Ich zastosowanie jest proste i wygodne - nie wymaga użycia drogich elektronicznych wyważarek.
 • Schowane w oponie, nie są narażone na zmienne warunki atmosferyczne i drogowe, uszkodzenie czy zgubienie Nie odpadną i nie wyrządzą żadnej szkody.
 • Nie zawierają ołowiu i innych niebezpiecznych substancji. Są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Nie wymagają utylizacji

Tabela zastosowań

 

© 2015 Artus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
JW Web Development