artus

Artus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
ul. M. Skłodowskiej-Curie 75
87-100 Toruń
Sekretariat (tel/fax): 56 645 35 24
email:

 

Opona jak dzieło sztuki

 

Chicagowskie Muzeum Architektury i Wzornictwa Atheneum oraz  Europejskie Centrum Architektury, Sztuki, Wzornictwa i Urbanistyki nagrodziły oponę Goodyear Eagle-360 nagrodą Good Design™ 2016 w kategorii „Transport”. Koncepcyjna opona zyskała uznanie jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów za wyjątkowy kształt i wzornictwo.

W 2016 r. muzeum otrzymało zgłoszenia od kilku tysięcy producentów i studiów projektowania graficznego z całego świata. Jury wybrało ponad 900 wzorów produktów i projektów graficznych, które wyróżnione zostały nagrodą Good Design™. Opona Eagle-360 jest obecnie częścią prestiżowej Stałej Wystawy Wzornictwa w muzeum, a jej fotografie zostaną opublikowane w Albumie Good Design za lata 2016-2017.

Goodyear zaprezentował Eagle-360 podczas zeszłorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacji w Genewie. Sferyczna opona wyprodukowana za pomocą techniki druku trójwymiarowego jest próbą odpowiedzi firmy na wyzwania przyszłej mobilności i stanowi inspirujące rozwiązanie dla dalszej przyszłości, gdy autonomiczne pojazdy wejdą do powszechnego użytku.

Wyjątkowy kształt opony Eagle-360 mógłby zwiększyć bezpieczeństwo i manewrowość pojazdów na miarę potrzeb autonomicznej motoryzacji. Sferyczny kształt jest kluczem do maksymalnej manewrowości. Aktywna technologia pozwala oponie poruszać się w wybranym kierunku, co ogranicza poślizg na potencjalnie niebezpiecznych nawierzchniach, takich jak czarny lód, czy podczas omijania przeszkód.

- Z zadowoleniem przyjmujemy dowód uznanIa dla ogromnej pracy wykonanej przez naszych projektantów i inżynierów, którzy opracowali oponę Goodyear Eagle-360 - powiedział Olivier Rousseau, wiceprezydent ds. opon konsumenckich Goodyear w regionie EMEA. - Nagroda świadczy o tym, że Goodyear jest prawdziwym liderem innowacji w branży i prekursorem w opracowywaniu nowych technologii.

www.youtube.com/watch

Źródło: Goodyear

Udostępnione przez:

Dane produktu
Ciężarek 60g klejony stalowy ocynkowany (12x5g)

Ciężarek 60g klejony stalowy ocynkowany (12x5g)

Numer katalogowy: 14-H/60/OCYNK

Sprzedawany w opakowaniach po 100 pasków (12x5g).

Cena: po zalogowaniu
Produkt chwilowo niedostępny
waga: 6.000 kg
Opis produktu:

Wysokiej jakości ciężarki stalowe dodatkowo zabezpieczone warstwą antykorozyjną (ocynk), przeznaczone są do wyważania wszystkich rodzajów felg aluminiowych w samochodach osobowych, terenowych i dostawczych.

Waga pojedynczego paska ciężarków wynosi 60g (12x5g)

© 2015 Artus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
JW Web Development